Nieinwazyjna metoda odmładzania

Mezoterapia bezigłowa

Nie wiesz, czy ten zabieg będzie odpowiedni?

Pomożemy dobrać terapię idealną do Twojej skóry i danego problemu!

Co to jest mezoterapia bezigłowa?

Mezoterapia bezigłowa jest metodą zwiększania transportu przeznaskórkowego substancji biologicznie aktywnych zawartych w preparatach kosmetycznych. Głównym zadaniem zastosowania tej metody jest zintensyfikowanie przenikania substancji aktywnych w głąb skóry.

Jakie jest działanie mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia bezigłowa to nieinwazyjna metoda odmładzania, redukcji cellulitu oraz tkanki tłuszczowej, w której wykorzystuje się pole elektromagnetyczne wytwarzane przez prąd wielkiej częstotliwości (zakres częstotliwości radiowej) oraz ultradźwięki. W trakcie zabiegu dochodzi to tzw. elektroporacji, zwanej także mezoporacją, która wykorzystuje działanie pola elektromagnetycznego wysokiej częstotliwości, dzięki któremu w błonie komórkowej tworzą się elektropory – kanały, za pośrednictwem których odbywa się transport cząsteczek z przestrzeni zewnątrzkomórkowej do wnętrza komórki. Natomiast energia mechaniczna ultradźwięków powoduje nieznaczne podniesienie temperatury tkanki i zwiększony metabolizm komórkowy, co sprzyja dyfuzji składników aktywnych. Ultradźwięki poprzez mechaniczne drgania, podczas których uwalnia się energia cieplna, powodują rozluźnienie wiązań międzykomórkowych warstwy rogowej, rozszerzeniu ulegają gruczoły potowe i mieszki włosowe – sprzyja to transportowi wprowadzanych cząstek.

Jakie substancje stosuje się w zabiegu mezotrapii bezigłowej?

Preparaty stosowane w zabiegu mezoterapii bezigłowej zawierają takie składniki jak witaminy, antyoksydanty, krzemionka organiczna, ekstrakty roślinne, kwas hialuronowy, składniki wpływające na lipolizę i lipogenezę, substancje poprawiające ukrwienie, substancje rozjaśniające przebarwienia, substancje napinające. Mezoterapia bezigłowa sześciokrotnie zwiększa zdolność skóry do wchłaniania substancji aktywnych, jej penetracja sięga na głębokości 1–4 mm.

Jaka jest częstotliwość wykonywania zabiegów mezoterapii bezigłowej?

Zabiegi na twarz, szyję i dekolt wykonuje się w seriach 5–8 zabiegów w odstępach 7–10 dniowych. Po pełnej serii zabiegowej wskazane jest powtórzenie kuracji dla podtrzymania efektu raz w miesiącu.

error: Content is protected !!