Zapewnij skórze regenerację, nawilżenie i odżywienie

Mezoterapia igłowa

Nie wiesz, czy ten zabieg będzie odpowiedni?

Pomożemy dobrać terapię idealną do Twojej skóry i danego problemu!

Mezoterapia igłowa Kraków

Mezoterpaia igłowa jest zabiegiem polegającym na iniekcji do skóry substancji powodujących biorewitalizację, bioregenerację oraz nawilżenie bezpośrednio w skórze właściwej. To również zabieg o znaczeniu profilaktycznym w przypadku zmarszczek, wiotkości skóry i wypadania włosów. Zabieg spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości przez co powoduje poprawę wyglądu skóry. Obszary, które mogą być poddawane mezoterapii to: twarz, szyja, dekolt, ręce, powłoki brzuszne, uda, pośladki i skóra owłosiona głowy. Mezoterapia igłowa stosowana jest najczęściej w celu ujędrnienia wiotczejącej skóry, profilaktyki przeciwstarzeniowej, zapobieganiu wypadania włosów, redukcji cellulitu (ud, brzucha, pośladków) czy redukcji rozstępów.

Zabieg mezoterapii igłowej należy wykonać w serii w odpowiednich odstępach czasowych. Zaleca się wykonać w serii 4-6 zabiegów, w odstępach 1-4 tygodni – w zależności od preparatu. Podczas pierwszej konsultacji i zabiegu kosmetolog dobiera preparat odpowiedni do potrzeb skóry oraz oczekiwań klienta.

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej odczuwalny jest niewielki ból podczas wstrzyknięcia, który można ograniczyć przez zastosowanie kremu znieczulającego. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień i obrzęk, który jest normalną reakcją organizmu. Po nakłuciu mogą pojawić się także niewielkie krwiaki, których ryzyko wzrasta w przypadku stosowania leków antyakregacyjnych i przeciwkrzepliwych. Zmiany te mogą również wystąpić u osób o cienkiej i płytko unaczynionej cerze.

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

 • alergie na składniki podawanego preparatu,
 • ciąża oraz okres karmienia piersią,
 • stany zapalne skóry (np. opryszczka)
 • choroba nowotworowa
 • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Wskazówki po zabiegu mezoterapii igłowej?

 • bezpośrednio po zabiegu nie stosować masaży
 • nie korzystać z sauny i solarium
 • nie używać szorstkich ręczników
 • nie spożywać alkoholu
 • zrezygnować z peelingów i makijażu
 • nie poddawać skóry na działanie promieni słonecznych
 • stosowanie kremów z filtrem SPF 30 lub SPF 50.

Mezoterapia na owłosioną skórę głowy?

Jednym z najczęściej wskazań do mezoterapii igłowej jest wypadanie i utrata włosów lub znaczne osłabienie ich struktury. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych i witamin można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Wskazaniami do mezoterapii skóry głowy jest wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, słabego krążenia, zmian hormonalnych w okresie ciąży, laktacji, łysienie androgenowe, łysienie plackowate oraz słabe i wymagające silnego odżywienia włosy.

Mezoterapia igłowa – Cennik

 

Mezoterapia owłosionej skóry głowy – pomoc dla słabych i delikatnych cebulek włosów

250 zł

Niwelowanie zmarszczek (botox-like)

350 zł

Redukcja oznak starzenia się skóry

350 zł

Regeneracja głębokich partii skóry

350 zł

Odnowa okolic szyi i dekoltu

380 zł

Pomoc w walce z obrzękami w okolicy oczu

240 zł

Mezoterapia skóry głowy Dr Cyj

650 zł

error: Content is protected !!