Problemy skóry – wskazania

Nie wiesz, czy ten zabieg będzie odpowiedni?

Pomożemy dobrać terapię idealną do Twojej skóry i danego problemu!

Skóra dojrzała, zmarszczki, mała elastyczność

Starzenie się to naturalny, biologiczny i nieunikniony proces polegający na zmniejszaniu aktywności biologicznej komórek, obniżeniu reakcji i odporności na stres oksydacyjny oraz spowolnienie procesów regeneracyjnych. Ogólne przyczyny starzenia się skóry to: uwarunkowanie genetyczne, wpływ czynników zewnętrznych (wiatr, słońce, zanieczyszczenie środowiska), stosowanie używek (palenie papierosów, alkohol, narkotyki), czynniki wewnętrzne (choroby, zwłaszcza zaburzenia hormonalne), brak pielęgnacji skóry, wolne rodniki. Zmarszczki są wynikiem starzenia się skóry w wyniku zmniejszonej ilości włókien kolagenowych i elastycznych, tym samym dochodzi do zmniejszenia napięcia i utraty jędrności. Czynnikiem przyczyniającym się do powstawania zmarszczek jest również wzmożone napięcie mięśni mimicznych, zmarszczki tworzą się we wcześniej utworzonych liniach i drobnych rysach.


Skóra wrażliwa, naczyniowa, rumień, rozszerzone naczynia krwionośne

Zaburzenie naczyniowe występują najczęściej u kobiet w okresie 30-60 lat, rzadziej dotyczy to mężczyzn. Zmiany zlokalizowane są w centralnej części twarzy tworząc literę V, występując na policzkach oraz nosie czy czole. Najczęściej schorzenie to dotyka osoby z fototypem I i II oraz z nadreaktywnością naczyń krwionośnych. Przyczyn trądziku różowatego jest wiele, każda z nich jest odzwierciedleniem tego co dzieje się w naszym organizmie. Dużą role odgrywają hormony, które są przyczyną wielu schorzeń skóry ale również trądziku różowatego. Zmiany rumieniowe mogą być związane z okresem okołomenopauzalnym, doustną antykoncepcją oraz chorobami tarczycy. Często skóra wrażliwa naczyniowa towarzyszy zaburzeniom układu pokarmowego takim jak kolonizacji w żołądku bakterii Helicobacter pylori, chorobie wrzodowej żołądka czy dwunastnicy, kamicy pęcherzyka żółciowego czy zaparciom.


Skóra tłusta, trądzikowa, blizny potrądzikowe

Trądzik pospolity jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry, dotyczy około 85%osób pomiędzy 12 a 25 rokiem życia. Jest uznawany za chorobę przewlekłą, dotyczącą jednostki włosowo-łojowej. Obraz kliniczny choroby jest różnorodny i zależny od nasilenia objawów. Zmiany skórne najczęściej pojawiają się na twarzy, plecach, klatce piersiowej, kończynach i pośladkach. Przyczyn trądziku jest wiele, ale najczęściej wymienia się: zwiększone wydzielanie łoju, nadmierne rogowacenie mieszków włosowych i zablokowanie aparatu włosowo-łojowego przez rogowy czop, kolonizację bakterii Propionibacterium acnes w gruczołach łojowych oraz reakcję zapalną i immunologiczną. Ponadto istotną rolę w powstawaniu trądziku przypisuje się czynnikom hormonalnym (podwyższony poziom androgenów) oraz genetycznym.


Zmiany pigmentacyjne – przebarwienia

Przebarwiania, inaczej hiperpigmentacja, powstają w wyniku nierównomiernego gromadzenia się melaniny w komórkach naskórka, co jest związane z uszkodzeniem skóry na poziomie cząsteczkowym i biochemicznym. Proces powstawania barwnika zależy od czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Najczęstszymi przyczynami powstawania przebarwień są: promieniowanie UV (UVA oraz UVB), przewlekłe stany zapalne skóry, wysoka temperatura oraz substancje fototoksyczne i fotoalergiczne znajdujące się w suplementach diety, lekach czy kosmetykach, o których więcej przeczytasz u mnie na blogu (link)


Blizny pooperacyjne, bizny po rozszczepie wargi, blizny potrądzikowe, rozstępy

error: Content is protected !!